Krasa.cz Prozdravi.cz  NakupniCentrum.cz
České květiny - online České květiny - online České květiny - online

Kosmetická poradna aneb přečetla jsem za vás

 

BB a CC krémy

 

BB -  krémy pocházejí z Německa. Název je ale anglický - Blemish Balsam = balzám pro korekci skvrn. Němečtí dermatologové vycházeli z potřeby chránit pleť osob, které se podrobily agresivním ošetřením pokožky obličeje. Takovou pleť je třeba regenerovat, hydratovat, projasnit a hlavně zakrýt případné začervenání.

 

CC krémy - jedná se přípravky, které pokračují v nastavené linii svého předchůdce, BB krému.

CC - je zkratka slov Colour Control, i když některé značky, např. Chanel, používají tato písmena jako zkratku slov Complete Correction Cream. Španělská kosmetika značky Ainhoa, se kterou ve svém salonu pracuji, využívá zkratku CC pro označení Cover Correction  = krycí, korekční.

 

CC krémy:

-        přinášejí pleti výraznější hydrataci a výživu

-        využívají vyšších ochranných faktorů

-        neobsahují oleje

-        jsou obohaceny vitamínem C, který pokožku projasní a prozáří

-        mají lehčí texturu, neucpávají póry

-        přizpůsobí se potřebám jak suché, tak i mastné pleti

-        mají vysokou krycí schopnost

 

BB a CC krémy

 

BB -  krémy pocházejí z Německa. Název je ale anglický - Blemish Balsam = balzám pro korekci skvrn. Němečtí dermatologové vycházeli z potřeby chránit pleť osob, které se podrobily agresivním ošetřením pokožky obličeje. Takovou pleť je třeba regenerovat, hydratovat, projasnit a hlavně zakrýt případné začervenání.

Historie BB krému sahá do roku 1960, kdy německá lékařka Christine Schrammeková předepisovala svým pacientům, kteří podstoupili estetický zákrok, speciálně namíchanou mastičku. Ta zakryla rudé skvrny, hydratovala pleť a chránila ji před slunečním zářením.

V masovém měřítku se BB krémy začaly používat před deseti lety v Asii, zejména si tyto speciální přípravky oblíbily jihokorejské ženy. V poslední době se objevily BB krémy také na našem trhu a můžete si je zakoupit  v mém kosmetickém salonu, cena se pohybuje v průměru asi  kolem 350,- Kč.

 

CC - krémy - jedná se přípravky, které pokračují v nastavené linii svého předchůdce, BB krému. Krytí nedostatků pokožky je  posunuto na vyšší úroveň, krémy můžeme vrstvit, dokud výsledek neodpovídá naší představě. Dochází k zmenšení pórů, k redukci vrásek, zpomaluje se proces stárnutí. I tyto krémy si můžete v mém kosmetickém salonu zakoupit přibližně za cenu 350,- Kč .

CC - je zkratka slov Colour Control, i když některé značky, např. Chanel, používají tato písmena jako zkratku slov Complete Correction Cream. Španělská kosmetika značky Ainhoa, se kterou ve svém salonu pracuji, využívá zkratku CC pro označení Cover Correction  = krycí, korekční.

 

CC - krémy vlastnosti:

-        přinášejí pleti výraznější hydrataci a výživu

-        využívají vyšších ochranných faktorů

-        neobsahují oleje

-        jsou obohaceny vitamínem C, který pokožku projasní a prozáří

-        mají lehčí texturu, neucpávají póry

-        přizpůsobí se potřebám jak suché, tak i mastné pleti

-        mají vysokou krycí schopnost

 

Historie a kosmetika
 
Odkud se vzalo slovo „kosmetika“? Pochází z řeckého slova kosmeo, což znamená zdobím, krášlím. Kosmetes byl název pro lidi, kteří upravovali herce před jejich vystoupením.
Co je to vůbec krása? Je to relativní pojem, který se v průběhu staletí měnil a který u každého národa znamená něco jiného. Např.:
-         na Jávě si domorodci barví zuby na černo
-         u některých primitivních kmenů je zvykem nechat si prořezat spodní ret a do něho si pak navléknout ozdobnou destičku
-         v Africe se můžeme setkat s obrušováním zubů do špičky
-         u australských domorodců si ženy vylamují přední zuby, aby byly krásnější
 
Indie
Staří Indové velice dbali na čistotu těla i oděvu. Přísně též dodržovali sexuální hygienu. Mazali se vonnými rostlinnými výtažky, zejména cedrovými a santalovými. Jako kosmetický prostředek používali mléko. V úpravě stravovacích návyků /málo tučné stravy/ hledali základ dobrého zdraví a dlouhého života.
 
Římané
Měli kosmetiku ve velké vážnosti a spojovali ji s hygienou. Kosmetika byla zaměřena na zvýšení krásy a přitažlivosti, což ostatně platí dodnes. Vznešená Římanka měla několik otrokyň – kosmetiček, , které jí každé ráno dělaly pleťovou masku, koupaly ji, čistily zuby, líčily, česaly, prováděly masáž těla, manikúru a pedikúru.
 
Středověk
Vlivem křesťanství se prosadil názor, že tělo je nádoba hříchu, a tak upadl zájem nejenom o kosmetiku, ale současně i o všeobecnou hygienu. V módě byly čepce a síťky, které zakrývaly vlasy. Ideálem krásy se stalo vysoké a hladké čelo.Proto si ženy často vyholovaly nejen obočí , ale také vlasy na spáncích.. Zdůrazňoval se asketický způsob života a myšlenky na tělo a krásu se považovaly za hříšné.
 
Renesance
přinesla obnovu antických hodnot. Znovu se hledala krása člověka v jeho přirozené podobě. Vznikl nový ideál krásy – plavovláska s třešňovými rtíky. Opět se začalo s líčením, ale obočí si ženy holily dále. Pokud jde o hygienu, nepozorujeme velký pokrok. Když Michelangelo Buonarroti maloval strop Sixtinské kaple, jeho otec mu psal, aby si špínu z rukou pečlivě oškrábal a hlavně se vyvaroval mytí rukou ve vodě.
 
Baroko
Štíhlé tvary se považovaly za šeredné, a tak soudobá krasavice musela být více než plnoštíhlá. Koupelny nebyly, jen malinká umývadla.. Zato účesy byly čím dál větší, vyšší a bohatší.   Kadeřníci na nich dokonce vykouzlili lovecké výjevy nebo zátiší s květinami.
 
Rokoko
bylo sice obdobím rozmachu kosmetiky, avšak zároveň i úpadku hygieny. Do módy přichází vosí pás , nádherné krinolíny a záliba v parukách. Běžné jsou paruky o výšce poloviny těla nositelky. Příprava účesu trvala několik hodin a kadeřník pracoval na štaflích. Ženy s parukou i spaly, hlavu si musely podložit speciálními dřevěnými válci , aby si tuto kadeřnickou kreaci neponičily. Pod překrásnými parukami se však držely vši. Ale nebyly by to ženy, aby si neuměly pomoci. Měly vždy po ruce speciální pomůcku, grattoir, drbátko ve tvaru ručky na zlaté tyčce. Nánosy pudru, líčidel, špínu a pach nemytých těl překrývaly krásky těžkými parfémy.
 
A víte,
že ani rakouský mocipán Franz Josef dlouho neměl koupelnu, a tak si jeho manželka, císařovna Alžběta /Sisi/, myla své vlasy čtyřiceti žloutky?
 
Síla rostlin
 
     Již naši předkové si byli vědomi síly rostlin. Jen si vzpomeňte na naše babičky a prababičky, které se zajímaly o přírodu a určitě se vám vybaví věta: „Není rostlina, aby nevyléčila nějaký neduh“.
 
Růže: je harmonizující rostlina, ulehčuje břímě zármutku. Otevírá srdce a mírní pocity zlosti, úzkosti a strachu. Nabízí útěchu osamělým a klid nevyrovnaným. Pomáhá lidem se zlomeným srdcem a zraněnými city vyrovnat se se ztrátou milované osoby či se zrazenou důvěrou. Čerstvě natrhané lístky růže můžeme použít i při koupeli. V teplé vodě se vonné látky začínají postupně uvolňovat a člověk se cítí po koupeli zregenerovaný, svěží a odpočatý.
 
Levandule: byla oblíbenou rostlinou sv. Hildegardy z Bingenu, která ji doporučovala k udržení čistého charakteru. Tam, kde se rodily děti, byla pálena, aby přivítala do světa nového človíčka a ochránila ho před špatnými vlivy. V současnosti se využívá pro své antiseptické účinky při léčbě popálenin, při poranění kůže. Uklidňuje při migrénách, při podráždění, přecitlivělosti, při stavech nervového vypětí. 
 
Třezalka: se váže k svátku sv. Jana Křtitele. Podle starých knih se totiž o této noci otevírá země a z jejího  nitra stoupá silná energie. A právě v této době by se měla tato univerzální léčivá rostlina sbírat.
 
 
Pelargónie vonná – Geránie: příznivě působí na psychiku, zmírňuje stresové situace a klimakterické potíže. Má mírné desinfekční účinky, urychluje hojení ran, posiluje činnost nadledvinek.
 
Olivový olej: nezatěžuje organizmus, je dobře stravitelný, má příznivý vliv na látkovou výměnu. Regeneruje pokožku, pomáhá při hojení popraskané kůže, ekzémů a bércových vředů.  Podporuje funkci žlučníku, pomáhá při žlučníkových kamenech, při otravě organizmu vyvolává zvracení. Snižuje hladinu cholesterolu.
 
 
Violka vonná: pro svou jemnou krásu a vůni se stala inspirací řady básníků od Homéra až po Shakespeara. . Považovala se za bylinu lásky, tedy bylinu Venušinu a Afroditinu. V Řecku sloužila jako symbol plodnosti, v Římě se používala při výrobě vín. Dostala se až do erbu napoleonské společnosti. Dnes se uplatňuje hlavně v parfumerii, její vůně je jemná a nevtíravá.
 
 
Thalasoterapie
     Mořská voda a mořský vzduch dělají s naším organizmem divy. Omlazující účinky moře znali už před 4000 roky staří Řekové. A právě oni spojením slov THALASA /moře/ a THERAPIA /péče/ vytvořili pojem THALASOTERAPIE. 
     Ke kosmetickým účelům se využívá téměř třicet druhů mořských řas – zelených, hnědých , červených...Obsahují protizánětlivé složky a působí protialergicky.
Řasu Palmariu Palmatu , která patří mezi červené řasy severního Atlantiku, můžeme vysledovat již od 10. století v jídelníčku domorodých kmenů na Islandu a na Aljašce, námořníkům pomáhala jako lék proti kurdějím. V severských zemích se používá dodnes jako předkrm nebo příloha,  která se různě upravuje: vaří se v mléce, nakládá se do oleje, suší se v soli nebo se obaluje v cukru.

V kosmetice působí blahodárně na stárnoucí, vrásčitou a poškozenou pokožku.

 

KAVITACE – moderní řešení problému tukových polštářků

 

Kavitace je nechirurgická liposukce určená k odstranění lokálně nahromaděných tukových polštářků. Je založena na využití ultrazvuku o specifické frekvenci. Ultrazvuk se aplikuje pomocí přístroje, jehož hlavice přejíždí po povrchu postižených oblastí. Přenášená vibrace rozbíjí tukové buňky  a proměňuje nahromaděný tuk v tekutou látku. Ta se pak vylučuje močí.

Toto ošetření je vhodné pro oblasti: břicha, boků, stehen, kolen apod. Kavitace není bolestivá a nemá vedlejší účinky.

Možné nepříjemnosti:

-         slabé pískání v uších způsobené ultrazvukem

-         pocit mírného tepla v ošetřované oblasti

-         zarudnutí ošetřovaných míst, které ale během několika hodin zmizí

 

Každé kavitační ošetření trvá několik desítek minut a je doplněno lymfatickou drenáží. Výsledky se dostavují postupně. Již od prvního sezení můžeme vidět úbytek centimetrů. Průměrná ztráta je 1 cm, i když se během jednoho sezení může obvod dané oblasti zmenšit o 2 až 4 centimetry.

Pro stabilní udržení dosažených výsledků je nutné, aby ošetřovaná osoba:

a/ dodržovala vhodnou životosprávu, omezila příjem tuku a soli

b/ pila minimálně 2 litry vody denně, zejména v den ošetření  a několik dní po ošetření, aby se močí mohl tuk z těla vyloučit

Pokud budu mít minimálně pět zájemců o toto revoluční tělové ošetření, objednám pracovnice pražské firmy  Dermic, které se vám budou věnovat  v kosmetickém salonu Sadová 606

738 01 Frýdek - Místek

Nemusíte jezdit do vzdálenějších míst a nejste omezeni ve svých každodenních aktivitách. Kromě kavitace si můžete nechat vybělit zuby, odstranit chloupky z obličeje, vyhladit vrásky a celkově omladit pokožku na obličeji, krku, dekoltu a rukou.

 

 

 

Desatero zdravého opalování pro přitažlivou pleť

 

1.      Používejte vysoce účinné ochranné produkty a dodržujte pitný režim.

2.      Se sluněním začínejte opatrně, první den u moře se vyhněte pláži.

3.      Mezi 11 – 15 hodinou nepobývejte u moře venku vůbec.

4.      Ochranný faktor opalovacího krému zvolte podle svého fototypu.

5.      Přípravek aplikujte půl hodiny před opalováním.

6.      Během slunění pravidelně opakujte aplikaci ochranného přípravku /odpovídající dávka na celé tělo je asi 6 čajových lžiček/.

7.      Nezapomeňte si namazat uši.

8.      Po opalování pleť ošetřete zklidňujícím gelem nebo tělovým mlékem.

9.      Používejte v létě při běžné péči o pleť produkty, které pokožce zabezpečí dokonalý komfort.

10.  Aplikujte 1x týdně hydratační masku.

PARFÉMY

 

Výběr vhodného parfému

 

V průběhu doby se mění představy o kráse, mění se styly v odívání a mění se také móda vůní.  Například  v napoleonské době se voňavka používala co nejčastěji.  Prý i  sám Napoleon  za týden na sebe  doslova vystříkal  celou kolínskou.  Zato viktoriánská přísnost  v Anglii takové marnotratné počínání zakazovala. Ovšem  tvořivosti při výrobě flakonů se žádné  meze nekladly. Když admirál Perry přeplul Pacifik a zahájil obchod  s Japonskem, pronikly do vůní  tóny orientu a exotiky. Konec 19.století zastihl svět v rozkoši.   Dámy v elegantních toaletách v pařížském Moulin Rouge  se halily do oblaků  nádherných vůní.

 Na začátku  20. století  nesly parfémy vesměs jména květin.  Ale spolu s objevem syntetických sloučenin aldehydů  nebylo už nutné se tolik inspirovat přírodou.  Na názvech parfémů se začala projevovat také teorie Sigmunda Freuda o tom, že sny nám chtějí něco říci, že naše podvědomí má velkou sílu.  V atmosféře 70. a  80. let se tvůrci parfémů nechávali inspirovat individuální zkušeností a otevřeným postojem k nebezpečí /Poison/, k výstřelkům /Obsession/,  k  náladám /Chaos, Happy/,  k touhám /Dolce Vita/.

 Parfém je ve striktním slova smyslu směs vonných olejů  rozpuštěná ve vysoce kvalitním alkoholu – dvacet až třicet procent koncentrované esence rozpuštěné v devadesáti až pětadevadesáti  procentním alkoholu. Každá jiná směs s nižší koncentrací oleje v alkoholu je takzvaná voda. Existují různé koncentrace vody:

-         parfémová voda  s 15 – 18 procentním olejem smíchaným s poněkud slabším alkoholem /nanášíme ji na vnitřní stranu zápěstí,  na krk, dekolt/

-         toaletní voda se 4 – 8 procenty oleje ve slabším alkoholu  /nanášíme ji na celé tělo podle potřeby/

-         kolínská voda se 3  - 5 procenty oleje v nejslabší směsi

-         eau fraiche  je kolínská voda s nízkoprocentním alkoholem

-         /někdy se směsi uvedeným procentům mohou vymykat/ 

 

Jak si máme vybrat správný parfém nebo podobný výrobek? Především podle vlastního vkusu. Parfém zkoušejte zásadně na vlastní kůži – pokud jste předtím nepojedli nějaký kořeněný pokrm,  nejdete právě z intenzivního cvičení,, necítíte se ve formě po přestálé nemoci nebo jste zrovna nedokouřili cigaretu. To všechno totiž ovlivní vůni i vaše rozhodování.  Vezměte si nepatrný vzorek parfému a vyzkoušejte ho na svém zápěstí. Jiný parfém  vyzkoušejte na druhém zápěstí.  Je – li to nutné, vyzkoušejte další dva vzorky na nadloktí ./ Pozor! Parfém nikdy neaplikujte za ušima, protože v těchto místech se alkohol obsažený v parfému velmi rychle vypaří/.  Potom si dopřejte dvacet až šedesát minut odpočinku, aby se tóny vůně mohly rozvinout. A teprve pak se rozhodujte.

Vzduch, teplo a světlo mají na parfémy nepříznivý vliv, proto udržujte flakon s parfémem v chladnu a na temném místě.  Uzavřený vydrží až dvacet let, ale když ho jednou otevřete, vnikne do nádobky vzduch, parfém se začne kazit a kysnout, takže je rozumné parfém během jednoho či dvou roků  vyčerpat a hned máte důvod vybrat si novou náhradu.

Pro zvláštní večerní příležitosti doporučuji vrstvení vůně. To znamená, že vůni použijete v mýdle a koupelové pěně, potom aplikujete pleťovou vodu a nakonec samotný parfém. Je to sice dosti nákladný luxus, ale výsledek stojí za to - nádherně voníte.

 

 

 

Pobytové a poznávací zájezdyVšechny zájezdy

B1.gif
Šlágr5.JPG
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one