Krasa.cz Prozdravi.cz  NakupniCentrum.cz
České květiny - online České květiny - online České květiny - online

BB a CC krémy

 

BB -  krémy pocházejí z Německa. Název je ale anglický - Blemish Balsam = balzám pro korekci skvrn. Němečtí dermatologové vycházeli z potřeby chránit pleť osob, které se podrobily agresivním ošetřením pokožky obličeje. Takovou pleť je třeba regenerovat, hydratovat, projasnit a hlavně zakrýt případné začervenání.

Historie BB krému sahá do roku 1960, kdy německá lékařka Christine Schrammeková předepisovala svým pacientům, kteří podstoupili estetický zákrok, speciálně namíchanou mastičku. Ta zakryla rudé skvrny, hydratovala pleť a chránila ji před slunečním zářením.

V masovém měřítku se BB krémy začaly používat před deseti lety v Asii, zejména si tyto speciální přípravky oblíbily jihokorejské ženy. V poslední době se objevily BB krémy také na našem trhu a můžete si je zakoupit  v mém kosmetickém salonu, cena se pohybuje v průměru asi  kolem 350,- Kč.

 

CC - krémy - jedná se přípravky, které pokračují v nastavené linii svého předchůdce, BB krému. Krytí nedostatků pokožky je  posunuto na vyšší úroveň, krémy můžeme vrstvit, dokud výsledek neodpovídá naší představě. Dochází k zmenšení pórů, k redukci vrásek, zpomaluje se proces stárnutí. I tyto krémy si můžete v mém kosmetickém salonu zakoupit přibližně za cenu 350,- Kč .

CC - je zkratka slov Colour Control, i když některé značky, např. Chanel, používají tato písmena jako zkratku slov Complete Correction Cream. Španělská kosmetika značky Ainhoa, se kterou ve svém salonu pracuji, využívá zkratku CC pro označení Cover Correction  = krycí, korekční.

 

CC - krémy vlastnosti:

-        přinášejí pleti výraznější hydrataci a výživu

-        využívají vyšších ochranných faktorů

-        neobsahují oleje

-        jsou obohaceny vitamínem C, který pokožku projasní a prozáří

-        mají lehčí texturu, neucpávají póry

-        přizpůsobí se potřebám jak suché, tak i mastné pleti

-        mají vysokou krycí schopnost

 

Pobytové a poznávací zájezdyVšechny zájezdy

B1.gif
Šlágr5.JPG
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one