Krasa.cz Prozdravi.cz  NakupniCentrum.cz
České květiny - online České květiny - online České květiny - online
ROSTLINNÉ OLEJE
Rostlinných olejů je velký výběr. Mají různou hustotu, a proto se vstřebávají různým způsobem. Některé jsou vhodné pro suchou, jiné pro smíšenou nebo mastnou pokožku. Mají blahodárný účinek na celý organizmus. Složením se podobají kožním tukům, mají nízkou molekulární hmotnost a snadno pronikají do mezibuněčných prostor. 
 
Arganový:
strom argánie trnité roste jen na jednom místě na světě, v pouštích na jihozápadě Maroka.Strom se dožívá až 200 let, jeho listy slouží jako potrava žíznivých marockých koz. Během období dešťů strom velmi rychle roste a v krátkém čase dosáhne výšky 15 metrů. Stejně rychle dokáže kvést a nést plody, jedlé ořechy, které během zrání mění barvu ze zelené na jasně žlutou. Plody obsahují kapkovitá semena s obsahem vysoce hodnotného arganového oleje. Slouží k regeneraci pokožky, díky vysokému podílu přírodního vitamínu E zabraňuje předčasnému stárnutí a tvorbě vrásek.
 
Arašídový:
/pozor u osob alergických na arašídy/: zjemňuje pokožku, udržuje její přirozenou vlhkost.
Avokádový:
vhodný pro suchou pleť, podporuje obnovu buněk a regeneruje pleť, uklidňuje svědivou kůži, působí protizánětlivě, regeneruje a zjemňuje ztvrdlou tkáň, uvolňuje svalstvo. Obsahuje vitamíny: A,D,E, B
Brutnákový:
/potravinový doplněk:/ Obsahuje vysoký podíl kyseliny gama-linolenové, která je pro organizmus velmi důležitá. Zklidňuje a regeneruje pokožku, příznivě působí na posílení imunity a kardiovaskulární systém.
Čajovníkový – tea tree:
působí příznivě na omrzliny a spáleniny
Dýňový:
obsahuje řadu minerálů, zinku, vhodný při lámání nehtů, při vnitřním použití pozitivně ovlivňuje trávení
Hroznový:
vhodný pro mastnou pokožku a do masážních směsí
Jojobový:
jde vlastně o jojobový vosk, patří k nejcennějším přírodním olejům. Vhodný pro všechny typy pleti, zabraňuje tvorbě vrásek, Má hojivé a regenerační účinky také pro aknozní pleť. Pár kapek vmasírovaných do mokrých umytých vlasů dodá jemnost, hebkost a přirozený lesk.
Levandulový:
někdy je nazýván také modrý zázrak nebo dobrá víla. Dezinfikuje malé rány , můžeme ho použít na lehké spáleniny, které se projevují zarudnutím. Na vážnější popáleniny ale levandulový olej rozhodně nepatří!
Lněný:
/nepříjemně páchne/: vhodný na ekzémy, popáleniny, lupenku, suchou a ztvrdlou kůži
Makadamový:
výborný na poškozené vlasy,  obsahuje vitamíny A,B, E. Lehce se vstřebává, je dobře snášen, používá se k masážím
Meruňkový:
mírní podráždění, vhodný na sluncem spálenou pokožku, praskliny, ekzémy, akné. Vhodný pro všechny typy pleti, vynikající prostředek na uklidnění dětské podrážděné pokožky.
Mandlový:
patří k nejcennějším olejům v péči o pleť. Dodává pleti pocit hebkosti, mírní podráždění, chrání a pomáhá především suché pleti se sklony k popraskání, olupování, svědění. Má silné regenerační a uklidňující účinky, doporučuje se pro ošetření pokožky spálené sluncem, velmi dobře ho snáší i dětská pokožka.
Olivový olej:
vynikající prostředek pro ošetření popraskané kůže, bércových vředů, ekzémů, nehtů, vlasů pro osoby každého věku.
Pupálkový olej:
při vnitřním užití /3x denně kávová lžička/ pomáhá snížit krevní tlak, zpomaluje tvorbu cholesterolu a účinně pomáhá při atopickém ekzému. Při vnějším použití má velmi pozitivní účinky na ekzémy, popáleniny, lupenku a zánětlivé stavy pokožky.
Ricinový olej: /doporučuje se ředit ho řidšími oleji, např. hroznovým olejem/: zabraňuje tvorbě vrásek, působí hojivě na pooperační jizvy, pomáhá odstraňovat bradavice, obnovuje regeneraci kůže.
Sezamový:  /NEPOUŽÍVAT PŘI ZÁNĚTLIVÝCH KOŽNÍCH PROCESECH/: podporuje prokrvení, vhodný pro masáže celého těla, podporuje imunitní systém organizmu, zmírňuje revmatické potíže.
Sojový olej: obsahuje hodně lecitinu, příznivě působí na akné, ekzémy, suchou pokožku.
 
                                                                                  
Pobytové a poznávací zájezdyVšechny zájezdy

B1.gif
Šlágr5.JPG
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one